Rekolekcje wielkopostne, które rozpoczęliśmy, potrwają do środy; nauki będą głoszone podczas Mszy Świętych o godz. 9.00 i 19.00. Spotkania rekolekcyjne poprzedzi wspólna modlitwa o godz. 8.45 i 18.45. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej i wielkanocnej – w środę od godz. 8.00 i od godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które mają nas przygotować do głębokiego, duchowego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Zapraszamy również na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie żale odprawiamy w niedziele o godz. 18.15, a Drogę krzyżową w piątki o godz. 18.15.

Jutro przypada w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.30 odprawimy nieszpory, a po nich uroczystą Mszę św.

Spotkanie Apostolatu Maryjnego Stowarzyszenia Cudownego Medalika odbędzie się w najbliższą środę, 21 marca, o godz. 17.00. W programie: Msza św. w kaplicy seminaryjnej i spotkanie formacyjne w sali św. Józefa.

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową Męki Pańskiej – rozpoczyna się Wielki Tydzień, czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Podczas wszystkich Mszy Świętych poświęcimy palmy, a procesja z palmami rozpocznie Eucharystię o godz. 9.00.

Przed każdą Mszą Świętą będzie można nabyć ręcznie przygotowane palmy, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby wspólnoty „Migotki”, szczególnie na tegoroczny wyjazd wakacyjny. Wspólnota „Migotki” należy do ruchu „Wiara i Światło” zrzeszającego osoby niepełnosprawne, ich rodziny, przyjaciół oraz znajomych. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Do skarbony przy ołtarzu św. Wincentego a Paulo można składać wielkopostną jałmużnę, która zostanie przeznaczona na materialne wsparcie żeńskich klasztorów kontemplacyjnych.