Ogłoszenia

Niedziela 25 czerwca 2017 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy do piątku, 30 czerwca, o godz. 18.30.

W rozpoczynającym się tygodniu obchodzić będziemy w liturgii:

  • W poniedziałek – wspomnienie błogosławionych Marii Magdaleny Fontaine i Towarzyszek, sióstr miłosierdzia, które poniosły śmierć męczeńską podczas rewolucji francuskiej.
  • W środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
  • W czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  • W piątek – wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników Kościoła Rzymskiego.
  • W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca.

Ostatnie przed wakacjami spotkanie wspólnoty Apostolatu Maryjnego, Stowarzyszenia Cudownego Medalika odbędzie się we wtorek, 27 czerwca: o godz. 16.30 Msza św. w kaplicy seminaryjnej, a po niej spotkanie formacyjne w sali św. Józefa.

Z racji 400. rocznicy wincentyńskiego charyzmatu w październiku odbędzie się w Rzymie Międzynarodowe Sympozjum Rodziny Wincentyńskiej, w ramach którego przewidziano również spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem. Z tej okazji Stowarzyszenie Miłosierdzie organizuje w dniach od 6 do 16 października pielgrzymkę do Rzymu, Padwy, Florencji, Sieny, Asyżu i innych miejsc kultu we Włoszech. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki można uzyskać w zakrystii.

Informujemy, że podczas wakacji w naszym kościele nie ulegną zmianie godziny Mszy Świętych w niedziele i dni powszednie. Od 1 lipca do 30 września nie będzie jedynie dodatkowych nabożeństw o godz. 18.30.