Tegoroczna edycja Nocy Cracovia Sacra:

  • by

Tegoroczna edycja Nocy Cracovia Sacra odbywa się pod hasłem „Skarby krakowskich klasztorów”. W programie, oprócz koncertów o tematyce sakralnej i wystaw, przewidziano zwiedzanie najpiękniejszych świątyń Krakowa i okolic, odkrywanie kościelnych zabytków oraz dzieł sztuki.

Krakowska Opera Kameralna wystawi w niedzielę 13.08.2017 r. w naszym kościele kantatę sceniczną Jana Sebastiana Bacha „Chodzę i szukam z tęsknym pragnieniem”. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety będzie można nabyć przy wejściu do kościoła.

Koncert „Perły Europejskiej Muzyki Sakralnej”, który odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 20.00. W programie m.in. utwory Bacha, Mozarta, Vivaldiego, Belliniego, Mascagniniego. Wykonawcy: Dominika Zamara – sopran i Hernan Navarro z Hiszpanii – gitara klasyczna. Wstęp wolny.

Zwiedzanie naszej biblioteki i archiwum, połączone z prezentacją wybranych rękopisów i zbiorów – w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia, o godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Wejście przez furtę seminaryjną przy ul. Stradomskiej 4 o pełnych godzinach w 20‑sto osobowych grupach.

Zwiedzanie naszego muzeum i ogrodu – w poniedziałek i wtorek, 14 i 15 sierpnia, o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. W muzeum można obejrzeć wystawę stałą zatytułowaną „Malarstwo, złotnictwo, pamiątki misyjne” oraz wystawę czasową p.t. „Realizacja powołania w Rodzinie Wincentyńskiej” z okazji 400-lecia jubileuszu charyzmatu wincentyńskiego. Wejście przez furtę przy ul. Stradomskiej 4 o pełnych godzinach w 30‑sto osobowych grupach.

Bezpłatne wejściówki do naszej biblioteki i archiwum oraz muzeum i ogrodu można otrzymać w zakrystii po każdej Mszy Świętej.