Program

Podejmujemy inicjatywę Nowenny ku czci Niepokalanej, która ma być peregrynacją Cudownego Medalika od listopada 2021 do listopada 2030 r. z racji przypadającego wówczas Jubileuszu 200. rocznicy objawień maryjnych na Rue du Bac w Paryżu. Do istoty peregrynacji należy przemierzanie kraju z orędziem owych objawień.

Uzasadnienie inicjatywy. Rodzina św. Wincentego a Paulo w Polsce czuje się szczególnie zobowiązana do podjęcia ww. inicjatywy, ponieważ wniosła ona ważny wkład w szerzenie kultu Cudownego Medalika m.in. przez to, że to w Polsce, a nie we Francji, miejscu objawień, powstało w 1905 roku z inicjatywy księdza Franciszka Domaradzkiego, kapłana Zgromadzenia Księży Misjonarzy, Stowarzyszenie Cudownego Medalika, które po czterech latach stało się stowarzyszeniem międzynarodowym. Zobowiązuje nas to dzisiaj do kontynuowania chlubnej tradycji, stając na wysokości zadania wobec zbliżającego się Jubileuszu.

Cel. Szerzenie kultu Niepokalanej oraz treści obecnych na Cudownym Medaliku w odpowiedzi na życzenie Maryi wyrażone względem Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (i pośrednio względem Zgromadzenia Księży Misjonarzy). Jest to też okazja do promowania charyzmatu wincentyńskiego. Liczymy jednocześnie na odrodzenie się nas samych, naszych wspólnot oraz na duchowy wzrost tych, do których dotrzemy z głoszonym orędziem.

Hasło. Nowenna będzie się odbywała pod hasłem: „Cudowny Medalik: znak z nieba i drogowskaz do nieba”.

Logo. Logo Nowenny stanowi rewers Cudownego Medalika.

Strona internetowa Nowenny: www.cudowny-medalik.pl

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies
Translate »