Święta Bożego Narodzenia

  • by

Gorąco zachęcamy do przygotowania się na Święta Narodzenia Pańskiego przez pokutę sakramentalną. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: w najbliższy czwartek i piątek w godz. 7.00 – 8.30 i 18.00 – 19.30 oraz w sobotę w godz. 6.30 – 12.00.

Wigilia Bożego Narodzenia związana jest w naszej polskiej tradycji z uroczystą wieczerzą. Dołóżmy starań, by kultywować w niej piękne zwyczaje. Niech świąteczny posiłek ma religijny charakter, a zatem niech towarzyszy mu lektura Słowa Bożego i wspólna modlitwa oraz śpiewanie kolęd. Zatroszczmy się także o to, by w naszych rodzinach i w najbliższym otoczeniu nikt w ten wieczór nie pozostał samotny.

W sobotę, 24 grudnia, nie będzie nieszporów i wieczornej Mszy św. o godz. 19.00. Natomiast bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Eucharystii – Pasterce, którą odprawimy o godz. 22.00.

W pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.00 oraz nieszporów. Pozostałe Msze Święte odprawimy według porządku niedzielnego.

Natomiast 26 grudnia, w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu również nie będzie nieszporów. Ofiary zbierane na tacę w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zostaną przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.