Niedziela Miłosierdzia Bożego

KanonizacjaW niedzielę 27 kwietnia w Watykanie Papież Franciszek kanonizuje dwóch Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII. W Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach odbędą się uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II. Program:

26 kwietnia ok. godz. 21:30 rozpocznie się całonocne czuwanie modlitewne, w czasie którego zostaną wygłoszone świadectwa osób, które doświadczyły szczególnego wstawiennictwa Ojca Świętego.

Czuwanie poprzedzi Misterium pt. „Kolory miłosierdzia” organizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, które zostanie zaprezentowane na błoniach przed Sanktuarium o godz. 20.

W sobotę, 26 kwietnia, oraz w dniu kanonizacji od godz. 21, na frontowej ścianie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich prezentowane będzie widowisko multimedialne w technologii mappingu 3d. Trzy dziesięciominutowe projekcje umożliwią – zwłaszcza ludziom młodym, którzy nie pamiętają już wizyt Ojca Świętego w ojczyźnie – przeżycie Jego słynnych spotkań z wiernymi pod Oknem Papieskim. Jan Paweł II, jakiego pamiętamy z lat 80-tych i 90-tych, znowu pojawi się na Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

W niedzielę, 27 kwietnia, mieszkańcy Krakowa i pielgrzymi przybyli do Sanktuarium bł. Jana Pawła II połączą się we wspólnej modlitwie z Watykanem, skąd śledzić będą tak długo oczekiwany moment kanonizacji Jana Pawła II Wielkiego, który zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy wspólnie z Janem XXIII.

Od godz. 10, na telebimach rozmieszczonych na placu i błoniach przed Sanktuarium, transmitowany będzie obrzęd kanonizacji oraz homilia papieża Franciszka. Po niej, równolegle z Eucharystią w Watykanie, kontynuowana będzie Msza św. w Sanktuarium.

O godz. 12:30 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za kanonizację Świętych Papieży.

O godz. 18, na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się koncert pt. „Krakowscy artyści swojemu Świętemu”, na który zaprasza Miasto Kraków oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury.  Więcej na stronie Sanktuarium Jana Pawła II

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się zaakceptować naszą Politykę Prywatności i Politykę Cookies